Консерватор
Консерватор
26/04/2019

ХРЕСНА ХОДА:
ОСТАТОЧНИЙ ПОЧАТОК

Великдень - це вигідно. Три вихідні поспіль, можна розслабитися, виїхати на шашлики. Заради цього можна навіть раз на рік сходити з родичами до церкви, щоб освятити пасхи (це такий конусоподібний хліб, що продається у супермаркетах). А тоді «похристосатися», побитися писанками, наїстися, поспати і заново просиджувати штани в очікуванні зайвого вихідного.
Проте цього року щось пішло не так. Точніше, хтось пішов.
25 квітня, на Чистий четвер, приблизно о 19 годині біля Церкви Успіння Богородиці Пирогощі, що на Подолі, почали збиратися персонажі підозрілого вигляду. Незрозумілі прапори і хоругви: «Традиція і Порядок», «Легіони порядку», хризми на багряних стягах «Братства», «Орден», «Катехон», «Невідомий патріот» і тд. Переважно молоді, а між ними чоловік з хитрими сивими вусами, капелани у камуфляжі, жінки у хустках. «Я тобі кажу, їх за бабки зігнали, мабуть вже проти нового президента качатимуть, вєрняк!» - почулося з котрогось із балконів. Але на банері щось неясне, ще й на латині: «DEUS ET PATRIA». Це що, чергова нова псевдопартія, типу «хрістіанскіх социалістов» Добкіна? Дивно.
А ще дивніше, що перед колоною люди несуть на плечах угору по Андріївському узвозі величезний дерев'яний хрест. Сьогодні такий вчинок не «налазить» на жодну інтерпретаційну решітку, тому якось відреагувати можна тільки світлиною в Інстаграмі з коментарем: «Чтоооо?». А й справді, що це вони несуть, з якого приводу кіпіш, як то кажуть?
Плюс барабани, плюс волинка, плюс сурми, а ще замість звичного націоналістичного гасла: «Слава Ісусу Христу! - Навіки слава!». Палаюча хризма на Михайлівській площі.
Погодьтеся, для пересічного українського обивателя це щось новеньке.
То що ж це було?
«Остаточний початок», як висловився під час свого виступу Дмитро Корчинський. Великдень - це не додатковий вихідний, а Христос - це не Елвіс Преслі. Християнство повертається.

Амінь
~
Поділитись