Далі автор статті довго розказує про те, що жінки (неочікувано!) можуть бути винахідницями, політиками і ученими, а також водити машину! Ми ледь не похлинулися пивом, і нервово почали шепотіти: «Так може ще скажете, що на марші феміністок ходять не тільки лесбійки, але й ЗВИЧАЙНІ ЖІНКИ?!».
Але зупинимо наш галас і спробуємо пояснити вам проблемність такого підходу. У тексті заявлено, що жінки здатні чогось досягати у сферах, в яких історично було більше чоловіків. Але проблема полягає в тому, що це і так всім відомо. По-перше, консервативний підхід принаймні нашої редакції ґрунтується далеко не на стереотипах, по-друге, самі стереотипи можуть бути корисними для підтримання певного порядку речей і не завжди є проблемними, по-третє, стереотипи засвідчують базові уявлення суспільства про суспільні тенденції, тож твердження формату «Жінка зробила щось, що, як вважається роблять чоловіки» не руйнує стереотипи, адже не засвідчує тенденційних процесів. І тому, така от «руйнація стереотипів», на нашу думку нічого не змінює зокрема й для нас, редакції «Консерватора».
Ми не будемо коментувати той факт, що мем, на думку автора статті, може «дискримінувати», адже це абсолютний нонсенс з боку права і взагалі здорового глузду. Справа в тому, що мем не обмежує існуючі права за певною ознакою. Можливо автор хотіла сказати, що сексистькі меми сприяють дискримінації, але про це – пізніше.
Відзначимо також, по дорозі до фіналу, що з Днем захисника України вітають переважно чоловіків лише тому, що не завжди очевидно, що ймовірність того, що жінка, яка стоїть перед тобою є діючим військовим або підлягає мобілізації нижча, аніж ймовірність того, що цим критеріям буде відповідати обраний випадково чоловік. Тенденційно, більшість захисників України – чоловіки, саме тому стереотипний патерн «вітаємо з цим святом чоловіків» закріплює цю тенденцію і водночас вказує бажаний для суспільства стан, у якому жінки не мусять приймати участь у бойових діях. Чи знецінює це значний вклад жінок у військові дії? Ми не впевнені, адже хоча жінки отримують менше уваги як захисниці, проте, на нашу думку самі захисниці України, уже як жінки, що пережили, суперечливий до стереотипів щодо жінок досвід, отримають більше співчуття і поваги у якості компенсаторного механізму в кожному конкретному випадку.
Також варто відзначити, що автор пропонує жалітися на рекламу, яка використовує секс для продажу товарів. Сутність цього підходу полягає в тому, що сексуальність має привертати увагу і формувати у аудиторії попередньо піднесений стан, який збільшує ймовірність того, що реклама спрацює. Ми не коментуватимемо, чи працює це, адже не є професійними маркетологами. Етична сторона цього питання, на думку автора, полягає в тому, що посилює «імідж» жінки як сексуального об'єкта для чоловічого задоволення, а тому є сексуальною об'єктивацією». Проте питання полягає в тому, що якщо ви хочете переспати з жінкою, якщо вона вас збуджує, то це у будь-якому разі є прикладом «об'єктивації», адже той факт, що ви хочете з нею переспати і означає, що ви б хотіли використати її для задоволення власної сексуальної потреби. І це вірно навіть у випадку, якщо ви 300 разів спитаєте, чи хоче вона сама того ж.
Тож ми просимо вас не просто голослівно стверджувати, що стереотипи є поганими самі по собі, а все ж спробувати пояснити, чому ті чи інші рольові моделі є проблемними. Водночас ми б хотіли отримати предметні пояснення, в чому проблема ставлення до будь-кого як до інструменту задоволення власних потреб. Адже в загальному сенсі, приблизно ту саму роль грає будь-хто, за допомогою кого ви задовольняєте власні потреби, наприклад – будівельники, яким ви заплатили за задоволення потреби в гарному будинку, або колега, яким ви маніпулюєте, аби він збігав вам за кавою, бо ви лінитеся. Якщо ж ставитися до сексу як до звичайної потреби людини, яку треба задовольняти як голод чи спрагу, це ненормально, то вітаю вас у таборі консерваторів, ми теж не вітаємо наслідки сексуальної революції.