Консерватор
Консерватор

"ЗДОБУДЕШ ДЕРЖАВУ ІЗРАЇЛЬ":
ПОРТРЕТ АВАНТЮРИСТА

Українцям необхідно вчитися у євреїв. Народ, який збудував ефективну та потужну державу серед пустелі, в оточенні ворогів, за умов постійної війни та терористичних атак, має бути для нас прикладом. Безумовно, для здійснення проекту "держава Ізраїль" потрібні були авантюристи та інтелектуали вищої проби. Саме про одного з таких ми сьогодні поговоримо.

Представляємо вам черговий, проте унікальний, зразок "літератури інтелектуального дискомфорту" від видавництва "Zалізний тато" - "ЗДОБУДЕШ ДЕРЖАВУ ІЗРАЇЛЬ".

«
- Видання "Zалізним татом" Володимира Жаботинського сталося внаслідок наявності попиту на цю особу серед українців, забаганки видавців чи причина інша?
Зараз попит треба створювати, а не шукати. Особливо у галузі культури. В Україні ж стабільний попит тільки на їжу і аж ніяк на Жаботинського. Тож книга була моєю забаганкою, вирішив спробувати наскільки зайде. І заходить, до речі.
- Чому Жаботинського називали "Володимир Гітлер" та "єврейський Дуче"?
Бо він був засновником ревізіонізму - правого сіонізму. Ось ліваки-сіоністи і вправлялися в риторичних зворотах. До того ж він мав певний сентимент до контраверсійних для євреїв тем - підтримував українців, звинувачених у погромах, вітав державність УНР, мав контакти з Муссоліні, члени його організації домовлялись про створення добровольчих загонів у часи інтервенції італійців до Ефіопії. До того ж він висував тезу "нація понад класи", у той час як більшість сіоністів бачили створення Ізраїлю як держави пролетаріату. Та й ще багато інших моментів - мілітаризм, легіонерський рух, відродження івриту. Коротше, його погляди - повний правий комплект.
- Ви отримували замовлення, допомогу чи сприяння від держави Ізраїль або її громадян?
Звісно, пам'ятаю пишуть мені в коментарі уповноважені Кнессету... А якщо серйозно - кілька книжок замовили в Ізраїль, ось і вся підтримка. Здивувало, що всі, хто замовляв туди, писали виключно українською.

Був ще один кумедний епізод, товариш прорепостив книгу і йому в коментарях один "правозахисник" і "дослідник ультраправих рухів" почав писати, що така книга від українських правих - наруга над пам'яттю Жаботинського.
- Як би, на ваш погляд, Жаботинський відгукнувся про нинішні події в Україні?
Я не можу розписуватися за померлого, але думаю, що з огляду на його прихильність до української нації та державності, він міг би бути другом і лобістом українських інтересів на міжнародній арені
- Якщо я - пересічний український читач, то навіщо мені купувати цю книгу? І чи потрібно взагалі?
Пересічний український читач, відповідно до статистичних досліджень, читає жіночі романи і не дуже якісні детективи. Тож якщо хтось вважає себе пересічним читачем, то читати Жаботинського не варто - любовної лінії немає, скрізь ідеалістичні пориви, прагнення до створення власної міцної держави, війна, від якої пересічний читач втомився...

Тож книга для тих, кому цікаво з'ясувати, що таке ізраїльська модель національної безпеки та оборони, як вона створювалась і що з того можна перейняти. Отож, вона явно не для пересічних.
Amnesty International на КиївПрайд
Олексій Бешуля, співзасновник видавництва "Zалізний тато".
Спілкувався Олександр Смаглюк
28/05/2019

«
Придбання
Замовити книгу можна необхідно тут:
~
Поділитись