Насущне

Мілійцейський тероризм

Суспільство
Давно хотів розписати сучасний приклад “міліцейського тероризму” і тут з'явилася більше ніж ідеальна нагода описати міліцейський тероризм з політичним популізмом.

Як ви знаєте поліція вважає себе безсмертною і повним ходом проводить обшуки в час карантину. Нас залучили на один з таких. Попередня фабула: Черкаська область; затримали авто 18м3 дерева, наступного дня арештувати і проводять обшуки.

Перші думки різні: від того, що везли нечіпований ліс, до прадавніх схем - документи на дрова, а по факту ділова деревина.

Паралельно скидають постік нового губернатора Черкащини (Романа Боднаря), який “наводить лад в лісовому господарстві” і ось вже виявив 500 тис. грн. збитків і встановлює коло причетних.
Словом, бореться за наш спільний ресурс.
image
Хто не в курсі: в Україні т.з ділова деревина класифікується за чотирма класами (А, B, C, D) + “дрова”. Для дуба найвищий клас - А т.з. “фансировина” для виробництва шпону, вона найдорожча і безпосередньо в лісгоспі коштує ~ 16 тис. грн., тоді як категорія D - до 4 тис., а дрова - 700 грн. м3. (більше про порядок цін наприклад тут http://rogatynlis.if.ua/wp-content/uploads/productions/2019-II-verhniy.pdf)

Тож прочитавши в губернатор про затримане авто (18м3) вартістю - 500 тис. грн. зрозумів, що розпочалося полювання на відьом, але виявилося ще гірше.
image
В Уманському лісгоспі декілька тижнів тому змінився керівник. Новий призначив інвентаризацію, виявив, що на рубках минулого року лежить (гниє) декілька тисяч м3 нереалізованого дуба, при чому кожного місяця деревина втрачає в категорії, перетворюючись на дрова, а пізніше на трухлять. Декілька тисяч м3 - це збитки на десятки млн грн.Місцеві кажуть, що попередній керівник всю техніку і ресурс лісгоспу спрямовував в основному на вилучення “фансировини”, решту кидав. Це, якби на полюванні в здобичі вирізати лише балик, а решту кидати гнити.
Тож по виявленій минулорічній деревині подали заявки на онлайн аукціони. Один з лотів виграла умовна “компанія А”, здійснила проплати і почала відвантаження. Компанія має свою переробку - виготовляє мебельні ламелі та супутні пиломатеріали, ламелі експортує. Тобто максимальний профіт для економіки.

І тут доблесні мусара кидаються захищати попередній схематоз (поки не відомо як вони нового губера сюди втягнули). Один з них повідомляє про “крадіжку”, далі влаштовують облаву, зупиняють і опечатують авто, виганяють водія на ніч на вулицю чекати до ранку під райвідділком, оперативно накладають арешт на 46 “ділових” колод, обшуки, блокування роботи, переможні постіки у фб.
image
Тягач не арештовують, тож колоди треба розвантажити і описати для зберігання як речдоки. Доблесні опера з УСР знаходять лісника з сусідньої області для огляду і опису за участю спеціаліста.

І тут весь треш. По факту огляду і опису за участю спеціаліста виявляється лише 30 колод - ділова деревина останніх сортів, а 16 колод - таки дрова. Тобто документи на ділову деревину, а по факту частина дрова (виглядає як лісгосп впарив фірмі пару колод дров, як ділових, бо зачіповано 32). Все спиляне в минулому і позаминулому році. Ми долучаємо всі документи від акціону і проплат до ТТН. Слідчий в шоці, з кучки оперів залишаються лише двоє, інші десь діваються, але в нас все зафіксовано, протокол: підписздись і підписздись.

Шкода підприємство, яке попало під роздачу не лише для картинки і популізму місцевих чиновників. Є чуйка, що попередній керівник лісгоспу руками працівників УСР (колишній УБОЗ) проводить свою Операцію “Ы”. Тож далі будуть обшуки і вилучати документи з лісгоспу, щоб ні інвентаризація, ні аудит не були завершені.
Шкода також нас всіх. Це ж лише одна маленька ситуації і лише в одному лісгоспі, а таких лісгоспів сотні.

Для ДОВІДКИ: в Україні заготовляється щорічно ~ 15 млн м3 деревини. Це не приватна корова мусарів і їх посіпак. Це серйозний ресурс для нашої бідної економіки.п.с. пану губернатору личило б не лише потерти постіки у фб, але й по чоловічому вибачитися перед підприємцями і так само по чоловічому звільнити пару тройку місцевих шептунів в погонах. За нами теж не затримається: скарги на місцевих суддів, прокурора та інших терористів бізнесу, хоча б для історії обов'язково напишемо. Ну і паралельно звичайна робота з повернення незаконно вилученого майна підприємства.