Насущне

Про пожежі в Зоні

Суспільство
Перед тим, як заборонити все на світі і перетворити в цапа-відбувайла сталкерню, корисно згадати: з 1986 Зона горіла тисячу разів, а нелегали масово з'явились хіба в 2011.

Двадцять п'ять років підпали траплялись без них. Як в 1996 в селі Товстий ліс, коли дощенту згоріла церква доби козацького бароко, що сьогодні могла стати місцем рейвів навіть крутішим, ніж храм в селі Красно. Звинувачували людей, які приїхали на гробки: село підпалили в кількох місцях.

А нещодавні пожежі в західній Зоні спричинив "...27-річний житель села Рагівка. Як пояснив молодик поліцейським, він задля забави в трьох місцях підпалив сміття та траву".

Нормальною мовою: синій чорт не удержався "потому шо традиція" і "зємлі так луччє". Непогано демонструє, наскільки підпал характерний саме для носіїв рефлекторної піроманії та рудиментарного, підсічно-вогневого землеробства.

Проблема існує та несправедливо переводити стрілки на сталкерню, що найчастіше представляє вестернізовані прошарки населення великих міст. В цих прошарків дегенеративні звички підпалу трави викликають ті само огиду та осуд, як і в тих, хто ці пожежі гасить.

В сім'ї не без урода, але питомо сталкерська історія — заливати багаття п'ятою пляшкою води аби іскринки не лишилось, бо це твоя школа, твої сохрани, твої макети атомарної структури, хімреактиви в коричневих баночках і м'яті фізичні карти світу, акуратно розкладені на партах.

Давайте не уподібнюватись американцям, які після чергової стрілянини в школі готові заборонити комп'ютерні ігри, зброю, що завгодно крім кореню проблеми: шкільного насилля.