Насущне

Прокляття царів Романових походить з України?

Суспільство
У грудні 1614 р. в Москві біля Серпуховських воріт було повішено 3-річного хлопчика Івана, прозваного Романовими "ворьонком". Деякі сучасники згадують, що петля на ньому не затягнулася міцно, бо він був залегким, і він просто замерз, висячи на морозі. Це був син Марини Мнішек і, за різними припущеннями, чи то Лжедмитрія ІІ, чи то Івана Заруцького. Сама цариця московська Марина Мнішек, вінчана на царство 1606 року, невдовзі по смерті синочка померла з печалі в московському полоні. Перед смертю вона прокляла рід царів Романових.
Не будемо вдаватися до містики, але Романовим і справді не повелося, і вони процарювали в Московщині менше 150 років. Зі смертю перших днів 1762 року Єлизавети, доньки Петра І, їх рід припинився, а далі на престолі запанували німці Гольштейн-Ґотторпські, які разом з московським престолом присвоїли собі прізвище Романових. Тобто, ніякого 300-річчя дому Романових на московському престолі, яке бучно відзначалося 1913 року, насправді не було.
При цьому всі Романови відзначалися кволим здоров'ям, рано вмирали і були, без винятку, нещасливими в особистому житті.

Під час окупації московськими військами Галичини у вересні 1914 року, московські військовики, що стояли біля Мурованих Ляшків (тепер це село Муроване Старосамбірського р-ну Львівської обл.), дізнавшись, що тамтешній замок належав Мнішекам і що саме там відбулося знайомство Марини Мнішек з майбутнім царем Дмитрієм Івановичем, зробили кілька артилерійських залпів по замку і зруйнували його.
На відміну від мос...лів ми не маємо й не можемо мати жодних претензій до цієї героїчної жінки, як і до її чоловіка Дмитрія Івановича. Майже весь контингент їхніх прибічників, що привели їх до влади у Москві, складався з українців, включно із запорожцями. І це наша історія, на яку ми маємо дивитися власними очима. І колись ми знімемо історичний серіал-епопею "Романови", в якому продемонструємо світові власну картину їхнього панування на Москві.

А тепер, після виходу в світ моєї книги "Військо Запорозьке 1578 - 1599 років: перша республіка", почнеться робота над її продовженням: "Військо Запорозьке 1599 - 1638 років: друга республіка", в якій немало уваги буде приділено визвольному походу українців у Московщину 1604 - 1605 років для приведення там до влади Дмитрія Івановича.
В ілюстрації праворуч: рештки замку Мнішеків у Мурованому.