Насущне

Зброю більше не вилучатимуть і не каратимуть за анульований дозвіл

Суспільство
Після довгих років судів проти МВС щодо незаконності окремих пунктів Наказу 622, який зобов'язував власника здати зброю вразі анулювання дозволу, МВС таки внесла зміни і виключила свавільних пункт 12.20 з Інструкції 622.

Раніше будь-кому під яким приводом (а їх дуже багато і вони суб'єктивні) могли анулювати дозвіл на зброю і згідно п. 12.20 інструкції 622 власник повинен був свою зброю продати протягом 15 днів, а вразі порушення цих строків зброю вилучали з накладенням штрафу (ст. 193 КУПАП).
Так було в Інструкції 622 до #справаСударікова

Як видно зміни вже існують більше як півроку, а МВС не зникло і колапсу не настало. В численних судах ми доводили, що МВС немає права без судового контролю обмежувати право власності, навіть якщо власник є підозрюваним в кримінальному провадженні.
Новий пункт 12.20 інструкції 622

Процеси тривали 3 роки. Тож, як бачимо, рух від сваволі до закону трохи затяжний, але це не так багато для зміни традиції, яка існувала 50-70 років.

Дякуємо всім, хто залишається вірним боротьбі за право на збройний захист.

Upd. Деяке роз'яснення: цими змінами позбавлено право вилучати зброю по анулюваному дозволу. Тобто в дозвільної втратився сенс анульовувати людям дозвіл. Тимчасове вилучення лише за рішенням суду і лише у підозрюваних.